Logo

4. ročník medzinárodného seminára tradičného okinawského karate

Ogawa v Šamoríne 2017       Cez víkend 10.-11. júna 2017 sa v Šamoríne už po štvrtýkrát konal medzinárodný seminár tradičného okinawského karate s jedným z najlepších a najvyhľadávanejších majstrov tohto umenia v Európe - Hanshim Takeji Ogawom.
Vyše štyridsať priaznivcov tohto starého bojového umenia z troch krajín (Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko) sa opäť prišlo na vlastné oči presvedčiť, že takéto spojenie fyzickej a mentálnej aktivity je možné vykonávať do vysokého seniorského veku (majster Ogawa tento rok oslávi 75. narodeniny) a že karate ako umenie nemá byť o teoretizovaní bez ukážky praktických aplikácií jeho funkčnosti v reálnych situáciách.

Čítať celý článok
Článok na www.samorin.sk

Shihan Takeji Ogawa v Šamoríne - 2016


2. ročník seminára tradičného okinawského karate so Shihanom Takeji Ogawom - 2015

Ogawa v Šamoríne 2015       Šermiarska hala v Šamoríne sa uplynulý víkend opäť zaodela do bieleho kimona a opaskov rôznej farby - už druhý rok pokračujeme v úspešnom „karate-ťažení“ pod vedením Shihana Takeji Ogawu. Aj tentokrát sa nám podarilo pritiahnuť do nášho mesta niekoľko desiatok vyznávačov tradičného okinawského karate z troch krajín (Slovensko, Chorvátsko, Rakúsko), aby si doslova vychutnali cvičenie a odborné konzultácie s jedným z najvyhľadávanejších majstrov tohto umenia v Európe.

Čítať celý článok

Sústredenie priaznivcov tradičného okinawského karate na Orave - 2014

Orava 2014       Leto je v plnom prúde, ľudia utekajú k vode, do hôr, za oddychom (aktívnym aj pasívnym)...a našej Škole bojových umení v Šamoríne sa už druhý rok podarilo všetky tieto príjemné atribúty spojiť do šesťdňového pobytu v nádhernom prostredí Oravskej priehrady v Námestove. Pod vedením nášho odborného „mecenáša“ Majstra Šlachtovského sme sa my, ako aj niekoľko ďalších priaznivcov tradičného okinawského karate z celého Slovenska, stretli na Ranči u Edyho so zámerom venovať niekoľko dní intenzívneho dvojfázového tréningu tomuto štýlu bojového umenia.

Čítať celý článok

Demonštrácia sily tradičného karate


Vznikne šamorínsky Goju Ryu karate klub

      Približne 17 rokov funguje v Šamoríne Škola bojových umení Milana Karafu so sídlom v Orechovej Potôni. Počas týchto rokov sa veľa ľudí – detí aj dospelých – snažilo osvojiť základy karate Goju Ryu, niektorí s väčším a niektorí s menším úspechom. Boli aj takí, ktorí to vzdali hneď na začiatku alebo za niekoľko rokov. Fluktuácia bola veľká, lebo Majster sa snažil ukázať svojim žiakom, že karate nie je športová disciplína, ale životný štýl, idea, ktorú treba nasledovať celý život. Neučil nás to, ako treba spôsobiť čo najväčšiu bolesť druhému, ale to, že boj je tou najposlednejšou metódou sebaobrany.

      Bohužiaľ, koncom januára Majster odišiel.

      Po prvom šoku som cítil, že všetky tie vedomosti a učenia, ktoré mi odovzdal, sa nemôžu stratiť, že jeho škola musí fungovať v určitej forme ďalej. Našťastie aj ďalší jeho žiaci rozmýšľali rovnako. Preto sme sa rozhodli, že do konca júna založíme v Šamoríne Školu bojových umení a od septembra budeme pokračovať v učení už ako šamorínsky klub. Otvorenie školy podporoval aj majster Ján Longa (7. dan), predseda Bratislavskej únie karate. Našim cieľom je založenie takej školy, v ktorej by sa podľa učenia a filozofie majstra Milana Karafu cítili dobre deti aj dospelí, alebo aj celé rodiny, a troška prísnejšími tréningovými metódami si mohli čo najlepšie osvojiť základy bojového umenia.

(Attila Horváth, jún 2011)