Logo

4. ročník medzinárodného seminára tradičného okinawského karate


      Cez víkend 10.-11. júna 2017 sa v Šamoríne už po štvrtýkrát konal medzinárodný seminár tradičného okinawského karate s jedným z najlepších a najvyhľadávanejších majstrov tohto umenia v Európe - Hanshim Takeji Ogawom.
Ogawa v Šamoríne 2017       Vyše štyridsať priaznivcov tohto starého bojového umenia z troch krajín (Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko) sa opäť prišlo na vlastné oči presvedčiť, že takéto spojenie fyzickej a mentálnej aktivity je možné vykonávať do vysokého seniorského veku (majster Ogawa tento rok oslávi 75. narodeniny) a že karate ako umenie nemá byť o teoretizovaní bez ukážky praktických aplikácií jeho funkčnosti v reálnych situáciách.
Ogawa v Šamoríne 2017       Tento rok bol obohatený o detský tréning- 28 malých cvičencov zo Šamorína, Dunajskej Stredy a Pezinka mali možnosť zažiť jedinečný osobný kontakt s japonským majstrom a špeciálnu tréningovú atmosféru, ktorá medzi deti vniesla veľkú motiváciu naďalej sa venovať tomuto štýlu a pracovať na svojom sebazdokonaľovaní.
      Seminár sa uskutočnil pod záštitou primátora mesta Šamorín a organizačnú taktovku mala v rukách Slovenská únia pre východné kultúry a okinawské karate v súčinnosti so Školou bojových umení v Šamoríne.

(Jana Abraham, jún 2017)